moje oblíbené klipy!!!!!od linkin park

8. července 2008 v 14:44 | Peťa |  Linkin park
One Step Closer
Vydáno: 2000
Režie: Gregory Dark
Děj videa se odehrává v nepoužívaném tunelu metra uprostřed zapadlé čtvrti velkoměsta, vystupuje zde skupinka mladých lidí, zombie a ninja bojovníci.
Crawling
Vydáno: duben 2001
Režie: bratři Strausové
Videoklip vypráví příběh jedné mladé dívky, kterou zneužívá její vlastní otec. Skupina hraje v ledových kulisách, které v průběhu písně roztávají. To má symbolizovat postupné osvobozování dívky, která je na konci klipu uplně volná a na její tváři se objeví úsměv.


Papercut
Vydáno: duben 2001
Režie: Nathan Cox & Mr.Hahn
Video se odehrává v malém, zařízeném pokojíku, ve kterém skupina hraje. Za vedlejšími stěnami je však pravý opak - nepořádek, spousta nechutného hmyzu, mumie, ... Všechen tento odpad společnosti, který skupinu pronásleduje se snaží dostat skrz obrazy, stěny, ale Chester je svou argumentací v textu rázně zažene. Nejlépe se tento klip natáčel asi Robovi, který pouze sedí na pohovce a poklepává nohou do rytmu, protože tam nemá svoje bicí.


In The End
Vydáno: červenec 2001
Režie: Mr.Hahn
Nejlepší video od Linkin Park, právem dosáhlo na mnohá ocenění. Příběh se odehrává ve fiktivní krajině, která je suchá a prázdná, pouze uprostřed je jedna velká socha. Mike při svém rapovém sólu prochází vyprahlou pouští, která se pomalu začíná zelenat. Refrén už se odehrává opět na soše, kamera zabírá postupně všechny členy kapely. Během druhého Mikova sóla se obloha zatahuje a s Chesterovým "I've put my trust..." se spustí bouřka. Konec videoklipu již opět patří slunci a záběru na celou krajinu, která je opět zelená. Jakoby klip kopíroval text songu.

Points Of Authority
Režie: Nathan Cox
Potěšení pro fanoušky, kteří mají obzvlášť rádi koncerty plus pohled do zákulisí. Klip je pouze sestřih videí z růzých koncertů, nic víc, nic míň.

Cure For The Itch
Vydáno: listopad 2001
Režie: Mr.Hahn
Krátký, animovaný, vytvořený pro DVD Frat Party at the Pancake Festival.


Crawling (Live ver.)
Vydáno: březen 2001
Crawling živě. Co dodat? Snad jen že tutoe fajnovou věc najdete na DVD Frat Party at Pancake Festival.


Esaul
Vydáno: 1999
Režie: Joe Hahn
První demíčko od LP. Klip je záznamem ze studiového nahrávání.

Pts.Of.Athrty
Vydáno: červen 2002
Režie: Mr.Hahn
Kompletně animovaný videoklip počitačovou animací, ve kterém jsme svědky souboje dvou armád robotů. Skupina zde vyspuje také. Ono, vlastně jenom částečně. Do počítače jim byly převedeny pouze hlavy, které slouží jako "hlavní stan" jedné z bojujících stran. Tohle video se musí určitě zamlouvat milovníkům Star Wars.

Frgt/10
Vydáno: 2002
Režie: Mr.Hahn
Další animovyný klip, tentokrát v hlavních rolích sprejer a policie. Sprejer kreslí na budovy znaky LP, když je náhled odhalen. Následuje honička po střechách budov, ve které také figuruje vrtulník.

Kyur 4 Th Ich
Vydáno: 2002
Režie: Mr.Hahn
Pěkná ukázka breakdance, jinak nic zvláštního. Na konic klipu se objevuje Joe.

Wth>You
Vydáno: 2002
Režie: Mr.Hahn
Docela strašidelný videoklip od mistra hororů Joe :)

Enth E Nd
Vydáno: 2002
Režie: Mr.Hahn
Video prakticky o ničem. Mike, Kutmasta Kurt a Motion Man jedou spolu v limuzíně a zpívají. Video je navíc černobílé, naprosto nemá čím zaujmout.

Somewhere I Belong
Vydáno: březen 2003
Režie: Mr.Hahn
První klip vypuštěný do televizí z alba Meteora, který určitě nadchne. Děj se odehrává v Chesterově snu či podvědomí chcete-li, což symbolizuje postel v plamenech a pád ve spící poloze.

Faint
Vydáno: květen 2003
Režie: Mark Romanek
Zásluhu na tvorbě tohoto vyjímečného klipu má fanclub LPU, který byl přizván, aby dělal hopsající publikum. První část klipu je natáčena zezadu, proti světlům, takže vidíme pouze obrysy kapely. Úmyslná ignorace (I won't be ignored). To však vůbec nevadí, protože i tak je rozhodně se na co dívat! Další část už je zepředu a my můžeme spatřit kulisu polorozpadlého domu, sem tam se zjevující duchy a Linkiny v plné kráse. Jedno z těch nejlepších videí.

Numb
Vydáno: září 2003
Režie: Mr.Hahn
Klip, na který můžeme být všichni hrdí; natáčel se z části v Praze. Hlavní postavou je zde mladá dívka, která je uzavřená do sebe a do svého zájmu - kreslení, kvůli čemuž je ve škole, ale i doma, ponižována a kritizována. Chester a spol. to mezitím pořádně rozjíždí v kostele. Dívka, po hádce s matkou, dává najevo své emoce počínaje ničením plátna konče během do onoho kostela, kde však už jsou pouze opuštěné nástroje a po skupině ani stopy...
BTW: Neměl Chester na koncertě náhodou černé vlasy? Přitom v klipu Numb má výrazný melír, ale ve From The Inside má opět černé vlasy.

From The Inside
Vydáno: listopad 2003
Režie: Mr.Hahn
Druhý a zatím poslední klip natáčený v centru Prahy. Hlavním tématem je pouliční demonstrace, do které se zaplete i malý kluk a ten jediný cítí, že to by se tu dít nemělo a tak s pomocí Chesterového "screamovaného you" všechny svou vůlí položí na zem. Nejlepší je však ten jeho spokojený pohled na konci.

Breaking The Habit
Vydáno: duben 2004
Režie: Mr.Hahn
Poslední a s napětím očekávané video z alba Meteora. Jestliže jsme tady měli již dva klipy plně animované, tak tento bude přesto vyjímka. Je namalován japonskou mangou, což je styl kresby, použit např. u Pokémonů. Děj běží, běží, až se naráz zastaví a běží pozpátku. Vidíme muže, jak plachtí vzduchem až na střechu budovy, kde se však nedíváme na jeho monolog o tom, jestli skočit či nikoliv, ale sledujeme koncert Linkin Park - připomínám, opět celý animovaný. A to velmi pěkně!

What I've Done
Vydáno: duben 2007
Režie: Mr.Hahn
Jako první video z alba MTM nasadilo "What I've Done" vysoukou laťku a zařadilo se do skupiny skvělých videí z produkce Joea Hahna. Zobrazuje tu ničivé následky lidstva na Zemi a živočišné prostředí. Prolínají se tu záběry kapely účinkující v poušti s množstvím záběrů poukazujících na různorodost společenských a enviromentálních problémů včetně znečištění, globálního oteplování, rasismu, potratů, práv homosexuality, terorismu, válek, drog, obezity a jiných zločinů spáchaných lidstvem. Video také obsahuje krátké pohledy na důležité historické osobnosti jako jsou Matka Tereza, Buddha, Saddam Hussein, Adolf Hitler a jiní...Scéna znázorňující problematiku množství dopravních prostředků a některé výbuchy byly rovněž použity v klipu kapely Rise Against - Ready To Fall.

Bleed It Out
Vydáno: červenec 2007
Režie: Mr.Hahn
v pořadí druhé video z alba MTM znovu režírované Mr. Hahnem. Video se odehrává v klubu, kde LP hrají na menším pódiu pod nimi se odehrává klubová rvačka, které je puštěná pozpátku. Na závěr skladby vidíme začátek rvačky, protožě někdo vracel na boty jiného návštěvníka baru. Video bylo natočené se zeleným plátněm, kvůli "zpátečnímu ději".

Shadow Of the Day
Vydáno: říjen 2007
Režie: Mr.Hahn
Třetí klip k singlu SOD začíná chazzovým probuzením v 11:55 (původ MTM, konec je 11:59). Chester si pustí televizi, kde sleduje zprávy, jde do koupelny, obléká se a odchází do města, kde probíhá občanská válka (obsahově se klip podobá klipu pro singl From the Inside). Mezi občany a policisty probíhá množství násilí. Ke konci vide je vidět vybuchující auto u kterého se Chester zastaví a sleduje hořící plameny. Ve videu křičí bojující dav "We want freedom" (Chceme svobodu), což vypovídá o důvodu jejich boje. Doteď je to první video, kde se Chester objevil sám bez kapely. Zajímavé je, že klip je celou dobu provázený přirozenými zvuky (zvonění budíku, tekoucí voda, střelné zbraně...). Existuje alternativní verze tohoto klipu, kde Chester odchází od plamenů, policie zahájí palbu a video končí, když Chestera zasáhnou do batohu a padá k zemi. Co se stane s Chestrem není podstatné, ale můžeme předpokládat, že je postřelený a mrtvý nebo odhodí batoh a přidá se k protestu. Tento alternativní konec byl spuštěn jen na MTV Europe.

Given Up
Vydáno: březen 2008
Režie: Mark Fiore
Video se skládá ze záběrů z koncertů, které zahrnují scény s množstvím speciálních efektů (hlavně změna barvy). Přechody mezi scénami jsou v stylu přeskakující VHS. V průbehu celého videa se objeví scény jako cowboy, hroch a citáty z "Magical Thinking: True Stories" (Magické myšlení: Pravdivé příběhy), kniha od amerického autora Augustena Burroughse. Je tu možno vidět i útržky z předcházejících videí kapely - "One Step Closer", "Papercut", "What I've Done", "Faint", "Numb" a "Breaking the Habit". Natáčení klipu proběhlo ve Velké Británii na koncertech v Manchesteru (27.02.2008) a v Londýně (28. a 29.02.2008).
Režírování tentokrát Joe přenechal Markovi Fioreovi (hrál spolu s Phoenixom v "Tasty Snax").

We Made It (Busta Rhymes ft. Linkin Park)
Vydáno: duben 2008
Režie: Chris Robinson
Singl pochází z alba Busta Rhymese "Blessed", na kterém spolupracovali Chester a Mike (zpěvem i textem). V klipu se objevuje zpívající Chester a Busta Rhymes, Mike hrající na klavír a taktéž osobnosti jako Styles of Beyond, Bishop Lamont, Carlos Boozer a Lamar Odom. Ke konci videa vidíme Busta Rhymese, jak se dostává na vrchol kopce v dešti, natáhne ruce k obloze a začíná vycházet slunce.

Leave Out All the Rest
Vydáno: červen 2008
Režie: Mr.Hahn
V interview s MTV Mike uvedl, že video režírované Joem Hahnem zaujme místo ve futuristickém, sci-fi ovlivněném prostředí bude zobrazovat, jaký by byl život kapely, kdyby byli ve vesmíru. Tak se i stalo 30. května spatřl videoklip pro singl "Leave Out All the Rest" světlo internetu (oficiální premiéra 2. června 2008).
V klipu kapela žije ve vesmírné lodi, náhradním ubytování při jejich putování po galaxii. Členy kapely můžeme vidět v zajímavých pozicích - Phoenixe letícího s batekou v ústech, Joea a Mika kormidlující loď, Roba a Brada v jídelně, Chestera sledujícího hvězdy okolo. Každý se věnuje vlastní aktivitě, nicméně loď se začne nebezpečně přibližovat k Slunci a spustí se alarm. Chester jako jediný nedělá nic, jen sleduje přibližující se Slunce. Klip končí tím, že se k němu přidají i ostatní členové kapely. Neobjevují se zde žádné scény, kde by kapela vystupovala, Chester zpívá refrén. Videoklip byl ovlivněný britským filmem Sunshine - stejné scény a význam.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama